Formularz zgłoszenia noclegów

Program „Zanocuj w lesie”

 Leśnictwo Jeleni Róg

Miło nam powitać Cię w lesie zarządzanym przez Lasy Państwowe.

Wybraliśmy obszar, na którym możesz biwakować  i cieszyć się obcowaniem z  przyrodą.

Lokalizacja widoczna jest również na mapie Banku Danych o Lasach  oraz z poziomu aplikacji Mbdl (android) lub iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

 1. Regulaminem korzystania z obszaru [link do regulaminu]
 2. Informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą:
  1. Miejsce na ognisko wyznaczone jest w oddz. 310n w pobliżu miejscowości Szczuczarz,
 3. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu. Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.
 4. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu oraz czaswlas.pl
 5. Z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu.
 6. Z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków.
 7. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
  1. terminy polowań zbiorowych znajdują się na stronie Nadleśnictwa Człopa  lub BIP Miasta i Gminy Człopa
 8. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [link do formularza] oraz przesłanie go na adres mariusz.gras@pila.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: 67 259 14 56

Nadleśnictwo Człopa przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

 

Jeżeli skorzystałeś/aś z programu "Zanocuj w lesie" podziel się z nami swoją opinią wypełnijąc krótką ankietę. Dziękujemy.

 

Wyślij formularz zgłoszeniowy noclegów na adresczlopa@pila.lasy.gov.pl