Lista aktualności Lista aktualności

Turystyka w Nadleśnictwie Człopa

Drogi turysto jeśli pragniesz odpocząć na terenie Nadleśnictwa Człopa przygotowaliśmy dla Ciebie kilka miejsc dogodnych do odpoczynku.

fot.: Mariusz Graś

Pobyt na terenie  nadleśnictwa jest zupełnie bezpłatny, wystarczy jedynie wypełnić wniosek o możliwość pobytu, przesłać do nadleśnictwa pocztą tradycyjną lub na adres mailowy czlopa@pila.lasy.gov.pl. Zgodę na pobyt należy posiadać podczas pobytu, celem okazania Straży Leśnej  podczas kontroli.

 

Wniosek o możliwość udostępnienia miejsca należy złożyć co najmniej na trzy dni przed planowanym pobytem. Wnioski złożone w terminie krótszym nie będą rozpatrywane, co skutkować będzie brakiem pozwolenia na pobyt. Z uwagi na sytuacje losowe, brak odpowiedzi na wniosek prosimy traktować jako odpowiedź negatywną. 

Wniosek o możliwość pobytu  wyślij na adresczlopa@pila.lasy.gov.pl 

 

Leśnictwo Dzicza oddz. 285b

 

 

Leśnictwo Jeleni Róg oddz. 310n


Leśnictwo Grodzisko oddz. 219k

 

Wypoczywając należy przestrzegać podstawowych zasad określonych  w „Regulaminie użytkowania miejsc na ustawienie namiotów i przyczep samochodowych na terenie Nadleśnictwa Człopa"
 

Zaplecze turystyczne nadleśnictwa stanowią również dwa parkingi leśne stanowiące dogodną bazę wypadową na spacery po lesie lub np. grzybobranie.

Parking GrodziskoParking Mielęcin


Jeżeli lubisz wycieczki piesze lub rowerowe przygotowaliśmy dwie trasy.

Trasa pieszo-rowerowa „Brzegiem Człopskich Jezior" o długości 18,1km rozpoczyna się w Człopie przy ul. Żeromskiego i przebiega pętlą wzdłuż jezior i przez lasy  do Człopy gdzie kończy się przy ul. Gospodarskiej. Trasa jest oznaczona piktogramem jak poniżej.


Na trasie znajdują się tablice informacyjno-edukacyjne, które poszerzają wiedzę o pracy leśników i procesach zachodzących w przyrodzie. Na trasie spotkać można zabytkowy wiadukt, średniowieczne grodzisko, punkt widokowy i wiele innych atrakcji.

Trasa spacerowa „Raczyk"
Ścieżka rozpoczyna się przy boisku od koszykówki na Osiedlu Leśnym w Człopie. Prowadzi ona leśną drogą  pośród sosnowego lasu, nad łąkami oraz wzdłuż jezior: Młyński Staw i Trzebin. Ma ona trzy warianty długości: krótki 3,8km, średni 5,5km i długi 8,1km. Na trasie znajduje się kilka punktów widokowych. Po drodze można odpocząć na rozlokowanych wzdłuż trasy ławeczkach.

Trasa oznaczona jest piktogramem jak poniżej.

 

Mapa tras spacerowych: "Raczyk" oraz "Brzegiem Człopskich Jezior"