Lista aktualności Lista aktualności

Turystyka w Nadleśnictwie Człopa

Drogi turysto jeśli pragniesz odpocząć na terenie Nadleśnictwa Człopa przygotowaliśmy dla Ciebie kilka miejsc dogodnych do odpoczynku.

fot.: Mariusz Graś

Pobyt na terenie  nadleśnictwa jest zupełnie bezpłatny, wystarczy jedynie wypełnić wniosek o możliwość pobytu, przesłać do nadleśnictwa pocztą tradycyjną lub na adres mailowy czlopa@pila.lasy.gov.pl. Zgodę na pobyt należy posiadać podczas pobytu, celem okazania Straży Leśnej  podczas kontroli.

 

Wniosek o możliwość udostępnienia miejsca należy złożyć co najmniej na trzy dni przed planowanym pobytem. Wnioski złożone w terminie krótszym nie będą rozpatrywane, co skutkować będzie brakiem pozwolenia na pobyt. Z uwagi na sytuacje losowe, brak odpowiedzi na wniosek prosimy traktować jako odpowiedź negatywną. 

Wniosek do pobrania - wersja edytowalna
Wniosek do pobrania - wersja pdf

Leśnictwo Dzicza oddz. 285b

 


Leśnictwo Grodzisko oddz. 219k

 

Wypoczywając należy przestrzegać podstawowych zasad określonych  w „Regulaminie użytkowania miejsc na ustawienie namiotów i przyczep samochodowych na terenie Nadleśnictwa Człopa"
 

Zaplecze turystyczne nadleśnictwa stanowią również 2 parkingi leśne stanowiące dogodną bazę wypadową na spacery po lesie lub np. grzybobranie.

Parking GrodziskoParking Mielęcin


Jeżeli lubisz wycieczki piesze lub rowerowe przygotowaliśmy dwie trasy.

Trasa pieszo-rowerowa „Brzegiem Człopskich Jezior" o długości 18,1km rozpoczyna się w Człopie przy ul. Żeromskiego i przebiega pętlą wzdłuż jezior i przez lasy  do Człopy gdzie kończy się przy ul. Gospodarskiej. Trasa jest oznaczona piktogramem jak poniżej.


Na trasie znajdują się tablice informacyjno-edukacyjne, które poszerzają wiedzę o pracy leśników i procesach zachodzących w przyrodzie. Na trasie spotkać można zabytkowy wiadukt, średniowieczne grodzisko, punkt widokowy i wiele innych atrakcji.

Trasa spacerowa „Raczyk"
Ścieżka rozpoczyna się przy boisku od koszykówki na Osiedlu Leśnym w Człopie. Prowadzi ona leśną drogą  pośród sosnowego lasu, nad łąkami oraz wzdłuż jezior: Młyński Staw i Trzebin. Ma ona trzy warianty długości: krótki 3,8km, średni 5,5km i długi 8,1km. Na trasie znajduje się kilka punktów widokowych. Po drodze można odpocząć na rozlokowanych wzdłuż trasy ławeczkach.

Trasa oznaczona jest piktogramem jak poniżej.

 

Mapa tras spacerowych: "Raczyk" oraz "Brzegiem Człopskich Jezior"