Lista aktualności Lista aktualności

Międzynarodowy Dzień Lasów

Zgromadzenie Narodowe ONZ dzień 21 marca ustanowiło Międzynarodowym Dniem Lasów. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to czas przebudzania się do życia przyrody i jednocześnie zaproszenie do polskich lasów. Przypominamy, że lasy w Polsce są otwarte i dostępne dla wszystkich.

Polskie lasy są zdrowe i piękne, wiele tracimy nie odwiedzając ich, a są przecież na wyciągnięcie ręki. Warto wiedzieć, że powierzchnia lasów w Polsce wciąż się zwiększa. Na przestrzeni 68 lat udało nam się zwiększyć lesistość kraju z 21 proc. w roku 1945 do 29,2 proc. obecnie. Od 1995 do 2012 roku posadzono 33 tys. ha lasów" – przypomina Adam Wasiak, dyrektor generalny Lasów Państwowych.
             Zapraszamy wszystkich do człopskich lasów, do obserwowania budzącej się do życia przyrody oraz do korzystania w lesie z różnorodnych form aktywnego i atrakcyjnego wypoczynku.
            W ramach Międzynarodowego Dnia Lasów, Nadleśnictwo Człopa odwiedziło Przedszkole Publiczne mieszczące się w budynku Szkoły Podstawowej w Rychliku. Tematem przewodnim spotkania, była oczywiście wiosna i jej pierwsze zwiastuny.