Lista aktualności Lista aktualności

Choinka pięknem zachwyca z leśnictwa Dzicza

Wzorem roku ubiegłego, Nadleśnictwo Człopa przygotowało akcję „choinka od leśnika”. Każdy, kto preferuje żywą i pachnącą ozdobę świąteczną, wpisującą się w naszą tradycję, mógł wybrać tą najśliczniejszą gwiazdkową pannę.

W sobotę 21 grudnia 2013 r. plantacja choinkowa na terenie leśnictwa Dzicza ugościła wiele rodzin, które po świątecznych porządkach postanowiły zadbać o najważniejszy atrybut świąt Bożego Narodzenia.

   W tym dniu zakupiono 61 choinek a w całym okresie przedświątecznym 214. sztuk. Jednak najważniejszy jest fakt, iż na plantacji odwiedziło nas około 150 osób, którym akcja spodobała się i zapowiedzieli swój udział w następnym roku.

   Piękna pogoda pozwoliła na spokojne przejście labiryntem drzewek i wybór tego najodpowiedniejszego. Preferencje były najróżniejsze: od metrażu mieszkania, poprzez ilość miejsca pod gałązkami na prezenty, a skończywszy na smukłości kształtów.

   Dla najmłodszych uczestników naszej akcji przygotowane było ognisko z kiełbaskami oraz różne zabawy i konkursy wraz z nagrodami. Największym zainteresowaniem cieszyło się „Leśne Koło Fortuny" oraz rozpoznawanie gatunków zwierząt. Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą, ale też pytały leśników o różne ciekawostki związane z życiem zwierząt zimą i sztuką wyhodowania świerków na piękne choinki.