Lista aktualności Lista aktualności

Wakacje w lesie

Dla przeciętnego turysty poszukującego odprężenia i wypoczynku, w ciszy i spokoju, lasy Nadleśnictwa Człopa mogą być dobrą alternatywą dla zatłoczonych i głośnych plaż za granicą. Zapraszamy zatem wszystkich spragnionych błogiego relaksu w tereny leśne Nadleśnictwa Człopa

Sposobów spędzania wolnego czasu mamy w dzisiejszych czasach co nie miara. W Internecie aż roi się od „okazji" do wyjazdu „last minute" oferowanych przez biura podróży do takich krajów jak: Egipt czy Chorwacja. Niewątpliwie są to miejsca na swój sposób urokliwe i ciekawe. 

         Jednak dla przeciętnego turysty poszukującego odprężenia i wypoczynku, w ciszy i spokoju, lasy Nadleśnictwa Człopa mogą być dobrą alternatywą dla zatłoczonych i głośnych plaż za granicą. Zapraszamy zatem wszystkich spragnionych błogiego relaksu w tereny leśne Nadleśnictwa Człopa. Tu pośród żywicznego zapachu sosnowych drzew, śpiewu ptaków oraz czystego powietrza, każdy „naładuje akumulatory" dobrą energią.

Nadleśnictwo Człopa dysponuje dość dobrze rozwinięta bazą turystyczną. Do dyspozycji turystów mamy dwie ścieżki:

  • pieszo – rowerową ścieżkę „Brzegiem człopskich jezior"
  • oraz trasę spacerową „Raczyk" – m.in. dla miłośników nordic-walking

Dodatkowo dysponujemy miejscami biwakowania nad takimi jeziorami jak: Szczuczarz, Dłusko czy Linowe.

          Wakacje np. przy ognisku, można zaplanować w niedawno doposażonym miejscu we wsi Dzwonowo nad Jeziorem Białym. Miłośników wędkowania zapraszamy nad jeziora, których na terenie Nadleśnictwa Człopa nie brakuje. W czystych wodach jezior i rzek występują takie gatunki ryb jak: szczupak, okoń, lin, płoć, leszcz, karp, węgorz, sieja itp. Takie warunki zwabiają także liczne ptactwo wodne, które wybiera sobie te tereny jako bazę żerową. Przy odrobinie szczęścia można spotkać rzadkiego w Polsce, a gniazdującego na terenie Nadleśnictwa - orła bielika.

          Późnym latem oraz na początku jesieni, zapraszamy m.in. amatorów grzybobrania. Lasy na terenie Nadleśnictwa Człopa to raj dla zbieraczy płodów runa leśnego. Wrzesień to także dobry czas do „podglądania zwierzyny". Rykowisko, czyli okres godowy jeleni, który rozpoczyna się we wrześniu , to dobry moment na uwiecznienie w obiektywie aparatu, nietypowych w tym czasie zachowań jeleniowatych. Jeleniowate, to jedna z wielu rodzin jaka zamieszkuje lasy Nadleśnictwa. W człopskich lasach spotkać można także przedstawicieli takich gatunków jak: wilk – zachodzący w nasze lasy z Drawieńskiego Parku Narodowego czy żubr – odwiedzający nasze lasy z ostoi mirosławskiej.