Lista aktualności Lista aktualności

Zasłużona emerytura leśniczego Stefana Kaczmarka

W dniu 1 lipca br. żegnaliśmy odchodzącego na zasłużoną emeryturę pracownika naszego Nadleśnictwa – leśniczego Stefana Kaczmarka.

   Ponad 40 lat swojego życia Pan Stefan pełnił służbę w lesie, głównie jako leśniczy. Przez długie lata pielęgnował, dbał i doglądał każdego szczegółu w lasach najpierw leśnictwa Jagolice Duże, potem leśnictwa Mielęcin.
   Uroczystości rozpoczął Bogdan Ginter – p.o. Nadleśniczego Nadleśnictwa Człopa, który przybliżył historię pracy Pana Stefana w Lasach Państwowych. Następnie najwyższe wyróżnienie przyznawane pracownikom Lasów Państwowych – Kordelas Leśnika Polskiego, w dowód uznania za szczególne zasługi dla rozwoju Lasów Państwowych i gospodarki leśnej, wręczył Panu Stefanowi, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile – Zbysław Ryszewski.
Kordelas nawiązuje do honorowej i paradnej broni noszonej przez leśników w okresie II RP. Od 1930 roku był to stały element umundurowania leśnika, a jego rękojeści drewniane, żelazne i srebrne świadczyły o randze i zajmowanym stanowisku.
Po uroczystościach w siedzibie Nadleśnictwa, wszyscy udaliśmy się na teren leśnictwa Mielęcin, gdzie zwiedzaliśmy jego najciekawsze zakątki.
Imieniem pana Stefana została nazwana aleja daglezjowa rosnąca na terenie leśnictwa. Dyrektor RDLP w Pile uroczyście odsłonił specjalnie przygotowaną na tę okazję pamiątkową tablicę z napisem „Aleja Stefana".