Lista aktualności Lista aktualności

Ratowanie rybołowa

17.08.2011r około godz. 9:00 otrzymaliśmy informację telefoniczną od zaniepokojonego mieszkańca Człopy z prośbą o interwencję w sprawie rannego ptaka znajdującego się przy drodze krajowej nr 22.

Pracownicy Nadleśnictwa natychmiast przystąpili do działania.
   Na miejscu dzięki pomocy pracowników miejscowej restauracji „Gospoda", udało się nam zlokalizować i złapać przestraszonego ptaka. Wstępnie określiliśmy, że jest to rybołów.
   Nasze przypuszczenia potwierdził pracownik Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie Oddział w Złocieńcu, którego poprosiliśmy o pomoc w ratowaniu przedstawiciela tego rzadkiego gatunku. Rybołów szczęśliwie został przez nas przetransportowany do Złocieńca. Na miejscu po pierwszych oględzinach przez weterynarza okazało się, że ptak jest niedożywiony, najprawdopodobniej zarobaczony oraz ma wyjałowiony przewód pokarmowy.
   O dalszych losach rybołowa będziemy informować na naszej stronie internetowej, tymczasem serdecznie dziękujemy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie Oddział w Złocieńcu za fachową pomoc i jesteśmy dumni, że my też mogliśmy pomóc.