Lista aktualności Lista aktualności

Święto Drzewa

11 posadzonych drzew i krzewów, około 135 uczestników, no i oczywiście spora porcja ciekawych informacji i doświadczeń – tak możemy podsumować tegoroczne obchody Święta Drzewa.

   W ósmą edycję tego święta aktywnie włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum Publicznego oraz przedszkolaki z Przedszkola Publicznego z Człopy.
W dniach 8-13 października 2010 r. wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa Człopa przeprowadzono cykl spotkań edukacyjnych. Na spotkaniach dzieci i młodzież dowiedziała się m.in. jakie są zasady poprawnego sadzenia drzew, poznała podstawowe gatunki drzew leśnych, a przedszkolaki dodatkowo miały okazję wysłuchać odgłosów zwierząt leśnych, naśladowanych przez zaproszonego specjalnie na tę okazję Marka Witczaka – członka zespołu sygnalistów myśliwskich „Natenczas". 
   Posadziliśmy 11 ofiarowanych nieodpłatnie przez nadleśnictwo drzew i krzewów, z tego, cztery krzewy na przedszkolnym podwórku, jedno tzw. „drzewo dla pokoju" w parku przy nadleśnictwie oraz stworzyliśmy dwie grupy ozdobnych iglaków przed Domem Kultury w Człopie.
   Ilość posadzonych drzew nie jest jednak najważniejsza, ważniejsze jest bowiem to, czego nie da się zamknąć w liczbach, a mianowicie rosnąca świadomość ekologiczna wśród uczestników akcji.