Lista aktualności Lista aktualności

Nowa trasa już otwarta!

Ponad 40 osób testowało w sobotę 31 lipca 2010 r. wytyczoną i wykonaną wspólnie przez Nadleśnictwo Człopa oraz Przelewickie Bractwo Świętego Huberta, trasę dedykowaną głównie miłośnikom nordic-walking. To pierwszy tego typu szlak na terenie Nadleśnictwa Człopa.

   Dla wszystkich miłośników tej formy wypoczynku wiadome jest, że prócz profesjonalnego sprzętu, niezwykle ważny jest sposób chodzenia z kijkami. Dlatego na otwarcie trasy, organizatorzy zaprosili dwie instruktorki, zawodowo zajmujące się instruktażem i prowadzeniem wycieczek z kijkami. 
   Przed wyruszeniem na szlak uczestnicy prócz swojej kondycji, mogli sprawdzić również swoją spostrzegawczość. Każdy z nich otrzymał kartę, na której opisane było 10 miejsc znajdujących się na nowo otwartej trasie. Zadanie polegało na znalezieniu jak największej liczby tych obiektów. Dla najbardziej spostrzegawczych na podsumowanie zostały wręczone nagrody.
   Opinie o trasie były bardzo pochlebne, a instruktorki uznały trasę za średnio ciężką. Można więc uznać, że test trasy wypadł pomyślnie i w ten sposób został przetarty pierwszy szlak nordic-walking w Nadleśnictwie Człopa.
   Wszystkich spragnionych aktywnych form wypoczynku serdecznie zapraszamy na szlak oraz do nabycia folderu opisującego przebieg całej trasy, wydanego przez Przelewickie Bractwo Świętego Huberta. Dodatkowo, aby rozpropagować trasę, Nadleśnictwo Człopa ustawiło przed Domem Kultury w Człopie, tablicę prezentującą trasy dostępne dla mieszkańców i turystów na terenie naszego nadleśnictwa.