Lista aktualności Lista aktualności

I posiedzenie Komisji programu edukacji leśnej społeczeństwa w Nadleśnictwie Człopa

Nowy Plan Urządzenia Lasu obliguje nas do stworzenia programu edukacji leśnej społeczeństwa na lata 2015-2024. W środę 9 kwietnia odbyło się I posiedzenie komisji, która miała na celu zebranie pomysłów na dalsze lata współpracy z naszymi partnerami.

   Nowy Plan Urządzenia Lasu obliguje nas do stworzenia programu edukacji leśnej społeczeństwa na lata 2015-2024. W środę 9 kwietnia odbyło się I posiedzenie komisji, która miała na celu zebranie pomysłów na dalsze lata współpracy z naszymi partnerami.
   Po powitaniu gości oraz po przedstawieniu wytycznych dotworzenia programu edukacji leśnej społeczeństwa, podsumowaliśmy działalność edukacyjną Nadleśnictwa Człopa za minione 10 lat. Pani Grażyna Wolska z RDLP w Pile zreferowała sytuację i stan edukacji leśnej z terenu całej pilskiej dyrekcji.
   Okazało się, że dużym uznaniem cieszą się cyklicznie organizowane akcje takie jak np.: „Dzień Ziemi", „Dni Drzewa", „Pomóżmy Kasztanowcom" czy też konkurs „Czysty Las".
   Nasi partnerzy edukacyjni byli bardzo zadowoleni z przeprowadzonych do tej pory lekcji i spotkań leśników z dziećmi i młodzieżą, za co usłyszeliśmy miłe słowa podziękowania.
   Stworzenie i rozbudowa parku przy budynku nadleśnictwa wraz z leśną klasą dały możliwość nie tylko przeprowadzania lekcji terenowych, ale były też miejscem spotkań i spacerów dla całych rodzin. Ciekawe okazały się również wydawnictwa o nadleśnictwie oraz okolicznościowe kartki pocztowe i kalendarze promujące najpiękniejsze widoki i obiekty przyrodnicze z naszego terenu.

   Podczas dyskusji nad nowym programem edukacji leśnej społeczeństwa padło wiele ciekawych pomysłów. Nie będziemy w obecnej chwili ich zdradzać, ale obiecujemy, że przedstawimy cały, dopracowany program już może pod koniec roku.

   Możemy tylko zapewnić, iż kontynuowana będzie akcji „Choinka od leśnika", która to cieszy się dużym powodzeniem i wykracza obszarem swego oddziaływania poza granicę nadleśnictwa.

 

W I posiedzeniu Komisji programu edukacji leśnej społeczeństwa w Nadleśnictwie Człopauczestniczyli:

- Grażyna Wolska – przedstawiciel RDLP w Pile

- Jolanta Olkowska – przedstawiciel Domu Kultury w Człopie

- Małgorzata Sobiesiak – dyrektor Publicznego Przedszkola w Człopie

- Iwona Roguszewska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Człopie

- Wiesława Sieczka – dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie

- Irena Śniarowska – nauczyciel przyrody w Szkoły Podstawowej w Człopie

- Anna Bablak – nauczyciel biologii w Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie

- Bogdan Ginter – Zastępca Nadleśniczego w Nadleśnictwie Człopa

- Tomasz Witkowski – przedstawiciel Nadleśnictwa Człopa