Lista aktualności Lista aktualności

Grzybobranie – czas podsumowania

Od końca sierpnia aż po październik rzesze sympatyków, amatorów i koneserów , przemierzało polskie (w tym człopskie) lasy, w poszukiwaniu najcenniejszych „łupów” jesieni – grzybów.

Tegoroczny sezon mimo, że nie zapowiadał się na urodzajny (suche lato i zimne jesienne noce), okazał się dla wielu bardzo łaskawy. Zbieranie grzybów to w Polsce wielopokoleniowa tradycja, którą pielęgnujemy od setek lat. Jedni zbierają bo sprawia im to przyjemność, inni, bo w ten sposób się relaksują, jeszcze inni, bo nie wyobrażają sobie jesieni bez sosu z kurek w śmietanie, dla innych to sposób na życie, często w znaczny sposób przyczyniający się do poprawy domowych budżetów.

Jednak grzybobranie to nie jedyna atrakcja, która czeka na nas w polskich lasach. Człopscy leśnicy zapraszają do lasu na bieganie (Trasa pieszo-rowerowa „Brzegiem człopskich jezior"), nordic-walking (Trasa spacerowa „Raczyk"), jazdę na rowerze (dukty leśne), spacerowanie oraz fotografowanie przyrody (wszystkie ww. miejsca). Formy spędzania wolnego czasu w lesie są o tej porze roku wyjątkowo ciekawe. Szykująca się do zimy przyroda to prawdziwy spektakl barw i odgłosów. Do pogłębiania wiedzy o wszystkich leśnych tajemnicach, zapraszamy do funkcjonującego cały rok przy siedzibie Nadleśnictwa Człopa, Ośrodka Edukacji Leśnej.

Ciekawostki:
Według informacji przekazanej przez firmę  „Las-Bór"  Sp. Zo.o. Człopa, tegoroczny skup to aż 9 ton grzybów różnego rodzaju.

Poznaj grzyby unikniesz zatrucia - Ciekawa strona internetowa