Lista aktualności Lista aktualności

Wilk w sidłach

W miniony weekend, strażnicy leśni Nadleśnictwa Człopa zostali powiadomieni o znalezieniu żywego wilka we wnyku pod miejscowością Czaplice.

   Po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast przeprowadzono akcję ratunkową, w której oprócz strażników leśnych uczestniczyli weterynarz oraz funkcjonariusz Policji z KPP w Wałczu.  Po podaniu środka usypiającego waderę (samicę wilka) zdjęto z wnyka, zdezynfekowano rany oraz podano antybiotyk. Po wybudzeniu, młody jeszcze wilk, powrócił do swojego naturalnego środowiska.

   Wybraliśmy dla Was mniej drastyczne fotografie, ale nawet na nich widać, jak okrutne jest kłusownictwo. Zwierzę walcząc o swoje życie, dodatkowo rani ciało, co prowadzi do śmierci w niesamowitych męczarniach.

   Niestety, pomimo ciągłego monitorowania lasu oraz bieżącego zbierania wnyków problem kłusownictwa pozostaje wciąć aktualny.  Wnyko w które złapała się wadera znajdowało się na ścieżce migracyjnej zwierzyny, było prawdopodobnie zastawione na dzika. Z obserwacji poczynionych przez myśliwych wiemy, że w okolicach miejscowości Czaplice i Bukowo żyje wataha wilków. Uwolnienie wadery pozwoliło jej na szczęśliwy powrót do rodziny.

   Policjanci z Wałcza wszczęli w tej sprawie dochodzenie. Mamy nadzieję, że tym razem uda się ująć sprawcę.