Lista aktualności Lista aktualności

Spotkanie z choinką

Tradycyjnie, w ostatnią sobotę przed wigilią, pracownicy Nadleśnictwa Człopa przygotowali nie lada atrakcje w ramach akcji „Choinka od leśnika”.

   Przy plantacji choinkowej w okolicach szkółki leśnej leśnictwa Dzicza powstało centrum sprzedaży i edukacji. Każdy chętny mógł samodzielnie wybrać świąteczne drzewko, które spełniłoby jego oczekiwania.
   Najczęściej odwiedzały nas całe rodziny, które udawały się na poszukiwania choinki, przy czym każdy miał inne preferencje. Dzieci wolały bardzo szerokie drzewko, żeby pomieściło dużo prezentów,  mama wolała smukłą i świeżo ściętą choinkę, aby opadające igliwie zbytnio nie nabrudziło w domu, za to tata szukał takiej, która ma jak najmniej gałęzi od dołu, aby nie pokłuł się przy jej ustawianiu w stojaku. Nad wszystkim często czuwał dziadek, który jako nestor rodu przekazywał najcenniejsze spostrzeżenia odnośnie wyboru świątecznej panny.
   Po wyborze tego najpiękniejszego drzewka można było rozgrzać się nieco przy ognisku i upiec kiełbaskę. Leśnicy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych. Dzieci mogły wziąć udział w licznych konkursach i wygrać atrakcyjne nagrody. Co ciekawsze pociechy uzyskały szereg informacji o wzroście i rozwoju drzew, o zimowych zwyczajach różnych zwierząt oraz o możliwych formach pomocy pozwalających przeżyć im podczas mroźnych dni.
Akcję uważamy za udaną i potrzebną, gdyż w tym dniu odwiedziło nas przeszło 200 osób a zakupionych zostało około 70 choinek.