Lista aktualności Lista aktualności

Sadzę las w Leśnictwie Zamkowy Las

Jak co roku leśnicy wraz z odejściem zimy i rozmarznięciem ziemi, przystępują do sadzenia nowego pokolenia lasu. W tym roku w naszym nadleśnictwie, prace odnowieniowo-zalesieniowe objęły blisko 148 ha gruntów.

Wysadzono m.in. sadzonki takich drzew jak: sosna, świerk, modrzew, brzoza, buk, dąb, lipa oraz tzw. gatunki biocenotyczne jak: głóg, grusza, jabłoń, jarząb, które pochodziły z rodzimej szkółki znajdującej się na ternie Leśnictwa Dzicza.
   Ciężką pracę w terenie przy sadzeniu drzew, poznali w tym roku uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Człopie, którzy wzięli udział w akcji edukacyjnej pod hasłem: „Sadzę las w Leśnictwie Zamkowy Las". Uczniowie własnoręcznie wysadzili sosnę oraz buka, otrzymując przy tej okazji od leśników fragment wiedzy leśnej z zakresu odnowień i zalesień.
   Akcja odbyła się w dniach 15-16.04.2015 r., wzięło w niej udział blisko 130 uczniów wraz z opiekunami, a dzieci poznały technikę sadzenia oraz czasami trudną odnowieniowo-zalesieniową terminologię leśną.
   Dzieciom taka forma edukacji jak najbardziej odpowiadała, większość z nich zobowiązała się do pomocy leśnikom w przyszłorocznych pracach odnowieniowych.