Lista aktualności Lista aktualności

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, który w tym roku przypadł w okresie od 20 do 26 września Nadleśnictwo Człopa przeprowadziło dwa działania.

Pierwsze to spotkanie z członkami klubu seniora „Z pasją żyć i aktywnym być w Klubie Seniora w Człopie”, podczas, którego została przeprowadzona pogadanka na temat zmian klimatycznych i zanieczyszczeń. Głównym celem spotkania było przekonanie tych osób, że każdy człowiek niezależnie od pozycji, od stanu majętnego, od wieku itd., może mieć wpływ na środowisko w jakim żyje. Ważne jest uświadomienie sobie, że kiedy oszczędzamy energię elektryczną, oszczędzamy wodę, wybieramy rower lub spacer zamiast jazdy samochodem, sortujemy śmieci  to pomagamy naszemu środowisku i zarazem całej Ziemi.

Spotkaliśmy się także z przedstawicielami najmłodszych mieszkańców naszej gminy – z przedszkolakami z Przedszkola „Leśna Kraina”. Dzieci poszły na wycieczkę do lasu, gdzie bacznie obserwowały otaczającą nas przyrodę w jesiennej szacie. W trakcie spaceru opowiadały o swoich spostrzeżeniach dotyczących lasu, mówiły jakie mamy korzyści płynące z lasu. Druga część spotkania poświęcona była zaśmiecaniu terenów leśnych oraz co można zrobić żeby temu zapobiegać.

Podczas wycieczki poruszony został także temat sortowania śmieci, gdzie przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą i doskonale poradziły sobie z posortowaniem różnego rodzaju śmieci.