Lista aktualności Lista aktualności

70. lat Nadleśnictwa Człopa

W piątek 9 października 2015 r. w Domu Kultury w Człopie odbyło się spotkanie z okazji 70-lecia powstania Nadleśnictwa Człopa (okres 1945-2015).

Goście, którzy przybyli na nasze święto, obejrzeli film prezentujący wycinek z historii naszego nadleśnictwa przedstawionego w formie filmu. Wszystkich, którzy czują niedosyt jak i tych którzy nie widzieli filmu, zapraszamy do obejrzenia.


Prócz historycznego aspektu, zaproszeni goście mogli obejrzeć „próbkę" prowadzonej na co dzień działalności edukacyjnej Nadleśnictwa Człopa.


W trakcie uroczystości Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Człopa wręczyli Kordelas Leśnika Polskiego Leśniczemu Leśnictwa Przelewice – Zbigniewowi Adamowiczowi oraz Leśniczemu Leśnictwa Wołowe Lasy – Józefowi Robakowi. Kordelas Leśnika Polskiego to najwyższe wyróżnienie przyznawane leśnikom za ich wieloletnią pracę oraz szczególne zasługi dla rozwoju polskich lasów. Nawiązuje on do honorowej i paradnej broni, noszonej przez leśników w okresie II Rzeczypospolitej.

Korzystając z okazji przypomniano również, iż podczas tegorocznych obchodów Regionalnego Święta Lasu w Złotowie został odznaczony przyznawaną przez Ministra Środowiska odznaką honorową za zasługi dla ochrony środowiska i gospodarki wodnej, Leśniczy Leśnictwa Borowik Marek Nagiewicz.

Za długoletnią pracę, Nadleśniczy wyróżnił także niżej wymienionych pracowników:
Irenę Hyrę, Bogdana Gintera, Ryszarda Chyrkowskiego, Leszka Ambroziaka, Jana Szlędaka oraz Witolda Kuriana.

Ponadto podziękowano i wyróżniono emerytowanych pracowników Nadleśnictwa Człopa
o najdłuższym stażu pracy tj.: Władysławę Komar, Nadiję Skulimowską, Jadwigę Mróz, Stanisława Nagiewicza, Jana Sudoła, Władysława Badzio, Antoniego Piróga, Stanisława Tkacewicza, Czesława Lecha, Stanisława Lewandowskiego, Bronisława Szczęsnego, Władysława Jaguś, Franciszka Bachorskiego.

Po krótkiej prezentacji dotyczącej ciekawostek na temat człopskich lasów, na scenie wystąpił Chór „Cantores". Na podsumowanie obchodów ze swoim repertuarem wystąpił muzykujący Leśniczy Leśnictwa Zamkowy Las – Roman Sałachub oraz jego kapela. Całość obchodów zakończyła się podzieleniem tortu przygotowanego specjalnie na tę uroczystość, przez Nadleśniczych: obecnego – Wiesława Kaczmarka i byłego – Henryka Łangowskiego.