Lista aktualności Lista aktualności

"Taki dzień zdarza się raz…"

100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
I UROCZYSTE ODSŁONIĘCIE OKOLICZNOŚCIOWEGO KAMIENIA


Dnia 10.11.2018r. w parku przy siedzibie Nadleśnictwa Człopa odbyła się uroczystość odsłonięcia okolicznościowego kamienia oraz posadzenia symbolicznego ,,dębu niepodległości”. Leśnicy z Nadleśnictwa Człopa, zaproszeni Goście  uczcili w ten sposób 100-rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz stulecie działalności Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej. To największy i najstarszy  związek zrzeszający pracowników leśnictwa, założony 10 listopada 1918 r. w wyzwalającej się Warszawie.

Uroczystego posadzenia dębu i odsłonięcia okolicznościowego kamienia  dokonali Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile Damian Szcześniak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Człopa Wiesław Kaczmarek i Przewodniczący Regionu Pilskiego ZLP w RP Włodzimierz Wojtczak.

Posadzony dąb nawiązuje do pięknej tradycji sadzenia dębów i lip przez Polaków w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości zainicjowanej przez ówczesnych leśników. Odsłonięty kamień jest natomiast symbolem działalności braci leśnej na rzecz niepodległej Polski oraz  społecznego zaangażowania w ochronę rodzimej przyrody, zwiększania lesistości i dbania o dobry wizerunek polskiego leśnika i leśnictwa.